گزارشی از برگزاری اول ماه مه روز جهانی کارگر در شهر زوریخ سویس

اول ماه مه روز همبستگی جهانی طبقه کارگر گرامی باد

روز اول ماه مه مراسم پرشکوهی با شرکت جمعیت کثیری از مردم شهر زوریخ و دیگر شهرهای سویس، احزاب، سازمانها و جریانات متعددی در این شهر برگزار شد که رفقای کومه له و حزب کمونیست ایران نیز در این مراسم حضور فعالی داشتند.

مردم از ساعت 9 صبح در یکی از میدانهای این شهر که از قبل فراخوان آن داده شده بود تجمع کردند، اطلاعیه های حزب کمونیست ایران به زبانهای فارسی و انگلیسی در میان مردم به شکل وسیعی پخش گردید. مردم همراه با سخنرانیها، پخش سرودها و سردادن شعارهای انقلابی خود را برای پیمودن مسیر راهپیمایی آماده می کردند، با وجود باران بسیار شدید آن روز هر دقیقه بر تجمع کنندگان مراسم اول ماه مه افزوده میشد. پلیس که انتظار این تجمع وسیع را نداشت در لحظه های اول این مراسم با تعداد کمی در منطقه حضور داشتند که بعداً ناچار شدند بر تعداد نیروهای خود بیافزایند. شرکت کنندگان در این مراسم مسیر طولانی راهپیمایی را شروع کردند که بعد از پیمودن این مسیر در میدان اصلی شهر زوریخ تجمع کردند.

سخنرانیها، قرائت بیانیه ها و قطعنامه های کارگری با پیشوازی خوب و بسیار زیاد مردم روبرو بود، بخشی از سخنرانیها به سخنرانی سازمان «ی.پ.گ» اختصاص داده شده بود که از طرف سخنران این حزب به زبان کردی قرائت شد و سپس ترجمه آن نیز به زبان آلمانی خوانده شد.

در ساعت 2 بعدازظهر که این مراسم به پایان رسید، مردم به طرف یکی از خیابانهای این شهر حرکت کردند و اعتراض خود را ادامه دادند که با برخورد پلیس روبرو گردید، پلیس با پرتاب گاز اشک آور، فیلم برداری از تجمع کنندگان تا دیر وقتی از شب این فضای امنیتی را در شهر زوریخ درست کرده بودند که تعدادی از مردم نیز در این رابطه دستگیر شدند.

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست ایران _ واحد سویس

02.05.2015

این نوشته در تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست ایران _ واحد سویس ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

نظر شما در مورد این نوشته چه بود؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s