گزارشی از گرامیداشت اول ماه مه در استهکلم

تشکیلات حزب کمونیست ایران، واحد استکهلم امسال به دو شکل متنوع به استقبال اول ماه مه رفت.
اول برگزاری یک شب همبستگی در روز پنج‌شنبه سی ام آوریل بود که تعدادی از اعضا و دوستداران حزب کمونیست ایران در آن شرکت داشتند. مراسم با سرود انترناسیونال و یک دقیقه سکوت به یاد جانباختگان راه آزادی و سوسیالیسم شروع شد. بخش اول برنامه اختصاص داشت به سخنرانی کوتاهی از طرف رفیق محمد نبوی، عضو کمیته مرکزی کو مه له و شعر خوانی زیبای رفقا عباس سماکار و ابراهیم حیدری. بخش آخر شب همبستگی یک برنامه هنری بود که تا پاسی از شب ادامه داشت.

دوم شرکت در رژه اول ماه مه استکهلم بود.
رژه اول ماه مه در شهر استکهلم همانند بسیاری دیگراز نقاط دنیا هم‌گام و هم‌صدا با کارگران جهان برگزار شد. هزاران نفر از کارگران و مردم آزادیخواه، احزاب و سازمان‌های چپ از کشورهای مختلف در این رژه شرکت کردند و صف طبقاتی خود را در مقابل بورژوازی به نمایش گذاشتند.
تجمع شرکت کنندگان از ساعت 12 صبح در میدان مدبوریارپلاتسن شروع شد و تا ساعت 1 بعداز ظهر که شروع حرکت صف رژه بود به حدود 7-8 هزار نفر رسید. تظاهرکنندگان با حمل پلاکاردها و شعارهای رادیکال و پرچم های سرخ و سردادن شعار به طرف کونگسترد گوردن راه افتادند. در تمام طول حرکت صف که گذر از خیابانهای متنوع استکهلم بود وحدود 2 ساعت به درازا کشید، سرود انترناسیونال و دادن شعارهای رادیکال به گوش میرسید. سپس با تجمع درمیدان کونگسترد گوردن و معرفی برنامه ها و سخنرانیها، مراسم تا عصر این روز ادامه پیدا کرد.
لازم به ذکر است که شمارِ زیادی از اعضا و هواداران و دوستاران حزب کمونیست ایران با شور و شوق فراوان در این تظاهرات شرکت کردند و با سردادن شعار، حمل پلاکارد و تصاویری از فعالین کارگری زندانی حمایت و همبستگی طبقاتی خود را با کارگران در بندِ رژیم سرمایه داری ایران اعلام کردند. در این میان اعضای حزب به پخشِ اطلاعیه کمیته مرکزی حزب به مناسبت اول ماه مه که بخشهائی ازآن به زبان سوئدی ترجمه شده بود درمیان شرکت‌کنندگان پرداختند ودر میدان کونگسترد گوردن با برپا کردن میز کتاب اقدام به فروش کتاب و نشریات کردند.

تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران – واحد استکهلم
اول ماه مه 2015

این نوشته در تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران – واحد استکهلم ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

نظر شما در مورد این نوشته چه بود؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s