گرامی باد اول ماه مه روز همبستگی جهانی طبقه کارگر

‎سمکو نوری‎s foto.سمکو نوری: اول ماه مه روز همبستگی جهانی اردوی کار و زحمت است. اول ماه مه روز بزرگی است و تنها یکی از دلایل عظمت این روز اعلام آماده باش نهان و آشکار نظام جهانی سرمایه علیه طبقه کارگر است. نظام سرمایه داری با نزدیک شدن به روز اول ماه مه و با به میدان آمدن طبقه کارگر برای برگزاری آکسیونهای مربوط به این روز رعشه ترس و مرگ بر پیکرش می افتد. این در حالی است که طبقه کارگر در هر کشوری با توجه به میزان تفاوت در اشکال مبارزه اش علیه نظم موجود، هنوز از میزانی آمادگی برای به زیر کشیدن این نظم وارونه برخوردار نیست و بورژوازی و احزابش مسائلی دیگر را به جای آن به خورد این طبقه میدهند. طبقه کارگر در اقصی نقاط جهان هنوز متحد نیست و حزب خودش را ندارد و از داشتن حزب کمونیستی و کارگری خود رنج میبرد، تشکل ندارد یا از داشتن تشکل خود محروم است و اگر در ایجاد تشکل کارگری ممنوعیتی در کار نباشد از راههای دیگر مبارزاتش را به انحراف میکشانند. طبقه کارگر هنوز از اتحاد کافی برای پیشبرد مبارزات خود برخوردار نیست و کم نیستند جریاناتی که تلاش میکنند از بورژوازی متحدان دیگری را برایش بتراشند و مسئله نبود اتحاد طبقاتی طبقه کارگر را به انحراف میکشانند. طبقه کارگر حزب کمونیستی خودش را ندارد و انواع احزاب راست در حال حقنه کردن خود به این طبقه به عنوان حزب کارگران هستند.
تا جایی که به ایران برمی گردد نیز با تفاوتهایی اما وضع بر همین منوال بوده. قبل از فرارسیدن اول ماه مه رژیم اوباش اسلامی با حمله به فعالین کارگری و با ایجاد فضای امنیتی سعی در منصرف کردن طبقه کارگر از شرکت در اکسیونهای اعتراضی اول ماه مه بوده. کارگران در ایران هم از میزانی آگاهی، اتحاد و همبستگی طبقاتی، تشکل و همچنین تحزب کمونیستی خود برخوردار نیستند. طبقه کارگر در ایران تاریخا از جانب احزاب موسوم به کمونیست و احزابیی که مدعی کمونیسم نبودند، به نیروی ذخیره جنبشهای دیگر تبدیل شده است. طبقه کارگر را به میدان آورده اند و مدال قهرمان ملی به گردنش آویخته اند. این طبقه را گاها برای به دست آوردن دمکراسی به میدان آورده و در انتخابات پارلمانی شرکت میدهند و هر حزبی برای رسیدن به مقاصد خود و طبقه اش به طبقه کارگر آویزان میشود. در انقلاب 57 در ایران علاوه بر وجود میزانی از آگاهی، اتحاد و تشکل اما به دلیل نبود تحزب کمونیستی، مبارزات طبقه کارگر منحرف و عقب مانده ترین جریان به کمک غرب و آمریکا سرکار آورده شد. در تاریخ جنبش کمونیستی در جهان، تنها در مقاطع معدودی قدرت این طبقه با وجود میزانی از آگاهی طبقاتی، اتحاد و تشکل و تحزب کمونیستی توانسته است نیروی خود را در جهت منافع خود به کار بگیرد که در این موارد کارگر نه قهرمان ملی بوده و نه قهرمان پارلمان و قدرت گیری احزاب دست راستی و سوسیال دمکرات و شاه و شیخ پرست. «کليه جنبشهايى که تاکنون وجود داشته يا جنبش اقليتها بوده و يا خود بسود اقليتها انجام ميگرفته است. جنبش پرولتاريا جنبش مستقل اکثريتى عظيم است که بسود اکثريت عظيم انجام ميپذيرد. » کارمارکس مانیفست کمونیست
طبقه کارگر در چنین شرایطی به لحاظ سیاسی و مبارزاتی است، اما نظام سرمایه داری عموما و رژیم اوباش اسلامی از این روز وحشت دارند. چون اول ماه برخلاف احزاب تاکنونی آدرس دقیق به کارگران میدهد کارگران را به طرف سوسیالیسم و کمونیسم مارکس هدایت میکند . اول ماه مه روز کارگران جهان است، روز فروشندگان نیروی کار، روز اکثریت عظیم طبقه ای که هیچ نفعی در ماندگاری نظم موجود ندارند.
اول ماه مه منحصرا برای طبقه کارگر است. اول ماه مه نه روز شاه است و نه شیخ. اما شاه پرستان و شیخ پرستان و قومپرستان و هر جریان دست راستی و مرتجعی سعی میکند که در این روز تاثیری بگذارد، و خود را حامی این طبقه قلمداد کند. اول ماه مه برای اردوی کار و رنج فرصتی است که علاوه بر برافراشتن پرچم اعتراض خود علیه نظم موجود، علاوه بر پیگیری خواسته ها و مطالبات روز خود به مسئله آگاهی، اتحاد و همبستگی سراسری و طبقاتی و سایر مسائل دیگر بپردازند. اول ماه مه فرصتی است که طبقه کارگر گوشه ای از قدرت طبقاتی خود را برای پایان دادن به سیادت سرمایه به نمایش بگذارد.

زنده باد اول ماه مه روز جهانی کارگر
زنده باد آزادی برابری حکومت کارگری

 

این نوشته در ‎سمکو نوری‎ ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

نظر شما در مورد این نوشته چه بود؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s